Náš tým

Ing. et Bc. Veronika Válková 

Studovala pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy a Českou zemědělskou univerzitu v Praze. Vzdělaní v oblasti práce s dětmi i v oblasti práce se zvířaty.
Certifikovanou instruktorkou jezdectví je od roku 2011, připravuje děti i dospělé na hobby závody, zkoušky základního výcviku jezdce, oficiální závody i licence instruktora. Její svěřenci opakovaně soutěžili na mistrovství České republiky v drezuře a paradrezuře. 

Sama se věnuje drezurnímu sportu s aktuální výkonností "ST".
V minulosti závodila i v parkuru.

Od roku 2010 pořádá příměstské tábory, soustředění a další akce.
Certifikáty dalšího vzdělávání:
Školení s rozhodčím a trenérem Zdeňkem Goščíkem - červen 2021
Školení pro drezurní rozhodčí 2016
Školení pro drezurní rozhodčí 2017
Kurz pro trenéry jezdectví 2017

          Anna Kumžáková

Koním se věnuje od svých devíti let. Jezdila ve sportovní skokové stáji, tam i vedla tréninky a dělala vedoucí příměstských jezdeckých táborů. 

Je také studentkou vysokoškolského zdravotnického oboru a zdravotník na akcích.

V našem týmu je od roku 2022. Alice Neradová

Alice jezdí na koni aktivně od tří let, poslední roky se věnuje převážně working equitation a drezuře. 
Má zkušenosti s prací s ex dostihovými koňmi a zabývá se také fyzioterapií a masážemi koní i jezdců.

Má certifikát na provádění základních manuálních terapií koní (především Dornovu metodu). V současné době studuje veterinární lékařství na univerzitě v Brně. Trénuje děti, ale i dospělé, již pět let od úplných základů, přes bezudidlové ježdění až po workingovou a nižší drezurní přípravu. Nejdůležitější pro ni není výkon, ale spokojenost koní i jezdců při tréninku a plynulé zlepšování schopností jezdecké dvojice.  


Anna Krajdlová

Anna je v našem týmu od roku 2021. Od roku 2016 má jezdeckou licenci.
Má zkušenosti ze závodů v parkuru, drezuře i všestrannosti. U nás se věnuje především výcviku začínajících jezdců.

Lenka Weinfurtnerová 

V našem týmu od roku 2022.

U koní 20 let. V roce 2014 získaná ZZVJ, v roce 2018 licence instruktora jezdectví. Zaměření všeobecné, s důrazem zejména na sed a soulad s koněm. 

Lucie Jakabová

Pro Lucku je ježdění a práce s koňmi splněným dětským snem. Pravidelně se jezdectví věnuje od roku 2013 a od roku 2018 dělá každé léto instruktorku na jezdeckých táborech. V létě 2022 si vyzkoušela stejnou práci na dvouměsíčním dětském táboře v Pensylvánii. Momentálně studuje veterinární lékařství na Veterinární univerzitě v Brně.  

Tereza Benešová

Terka je v našem týmu od roku 2018. Jezdectví se věnuje od dětství a dospívání strávila v sedle.

Pět let se aktivně věnovala parkurovému skákání a u koní trávila každý den. Má tedy zkušenosti jak se samotným ježděním, tak s péčí o koně.

Po ukončení gymnázia začala studovat jazzovou hudbu na konzervatoři v Praze, a tak se musela od koní vzdálit.

Tou dobou se začala také více věnovat dětem a výchovně vzdělávací činnosti. Několik posledních let působí jako skautská vedoucí, lektorka dětských zájmových kroužků při MŠ i ZŠ, učitelka zpěvu a klavíru, táborová i hlavní táborová vedoucí.

Prošla různými pedagogickými školeními a tematickými semináři a stále se snaží vzdělávat. Jezdectví jí ale začalo rychle chybět, a tak ji láska ke koním zavedla až do naší stáje. A když jí zrovna vyjde čas, ráda jej stráví u koní, kde může uplatnit i své bohaté učitelské zkušenosti.  

Veronika Dlouhá

Jezdectví se věnuje od šesti let, jako spousta dětí z nekoňáckých rodin jsem začínala v klasických jezdeckých klubech a později pokračovala pod individuálním vedením. V roce 2009 se stala majitelkou prvního koně a o pár let později dalších dvou. 5 let se věnovala závodně parkuru do stupně L.

Trénování se věnuje od roku 2017 se zaměřením na děti a začínající jezdce až po přípravu na zkoušky zzvj.

Svoje svěřence vede k práci s koněm tak, aby se vytvářel oboustranný zájem o spolupráci, včetně zájmu o vzdělání

a zároveň se všestranně rozvíjeli fyzické možnosti koně tak, abychom získali partnera, který bude schopen a ochoten s námi spolupracovat co nejdéle. 

Anna Machalová

Anička se u koní pohybuje už od mala.
V roce 2020 si udělala ZZVJ. V JK Agira jezdí aktivně už šest let, má zkušenosti ze závodů v parkuru i drezuře. V našem týmu je od roku 2022.

Vendula Bromovská

Vendula je součástí týmu JK Agira od března 2020, díky svým zkušenostem s koňmi i s vedením mnoha různých kroužků, je cennou posilou našeho týmu.