Náš tým

Ing. et Bc. Veronika Válková

Studovala pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy a Českou zemědělskou univerzitu v Praze. Vzdělaní v oblasti práce s dětmi i v oblasti práce se zvířaty.
Certifikovanou instruktorkou jezdectví je od roku 2011, připravuje děti i dospělé na hobby závody, zkoušky základního výcviku jezdce, oficiální závody i licence instruktora. Její svěřenci opakovaně soutěžili na mistrovství České republiky v drezuře a paradrezuře.

Sama se věnuje drezurnímu sportu s aktuální výkonností "ST".V minulosti závodila i v parkuru.

Od roku 2010 pořádá příměstské tábory, soustředění a další akce.Certifikáty dalšího vzdělávání:Školení s rozhodčím a trenérem Zdeňkem Goščíkem - červen 2021Školení pro drezurní rozhodčí 2016Školení pro drezurní rozhodčí 2017Kurz pro trenéry jezdectví 2017

Tereza Benešová

Terka je v našem týmu od roku 2018. Jezdectví se věnuje od dětství a dospívání strávila v sedle.

Pět let se aktivně věnovala parkurovému skákání a u koní trávila každý den. Má tedy zkušenosti jak se samotným ježděním, tak s péčí o koně.

Po ukončení gymnázia začala studovat jazzovou hudbu na konzervatoři v Praze, a tak se musela od koní vzdálit.

Tou dobou se začala také více věnovat dětem a výchovně vzdělávací činnosti. Několik posledních let působí jako skautská vedoucí, lektorka dětských zájmových kroužků při MŠ i ZŠ, učitelka zpěvu a klavíru, táborová i hlavní táborová vedoucí.

Prošla různými pedagogickými školeními a tematickými semináři a stále se snaží vzdělávat. Jezdectví jí ale začalo rychle chybět, a tak ji láska ke koním zavedla až do naší stáje. A když jí zrovna vyjde čas, ráda jej stráví u koní, kde může uplatnit i své bohaté učitelské zkušenosti.  

Anna Kumžáková

Koním se věnuje od svých devíti let. Jezdila ve sportovní skokové stáji, tam i vedla tréninky a dělala vedoucí příměstských jezdeckých táborů.

Je také studentkou vysokoškolského zdravotnického oboru a zdravotník na akcích.

V našem týmu je od roku 2022. 

Lucie Jakabová

V našem týmu je od roku 2021.
Pro Lucku je ježdění a práce s koňmi splněným dětským snem. Pravidelně se jezdectví věnuje od roku 2013 a od roku 2018 dělá každé léto instruktorku na jezdeckých táborech. V létě 2022 si vyzkoušela stejnou práci na dvouměsíčním dětském táboře v Pensylvánii. Momentálně studuje veterinární lékařství na Veterinární univerzitě v Brně.

Vendula Bromovská

Vendula je součástí týmu JK Agira od března 2020, díky svým zkušenostem s koňmi i s vedením mnoha různých kroužků, je cennou posilou našeho týmu.   

Anna Krajdlová

Anna je v našem týmu od roku 2021.
Od roku 2016 má jezdeckou licenci.
Má zkušenosti ze závodů v parkuru, drezuře i všestrannosti. U nás se věnuje především výcviku začínajících jezdců.

Lenka Weinfurtnerová

V našem týmu od roku 2022.

U koní 20 let. V roce 2014 získaná ZZVJ, v roce 2018 licence instruktora jezdectví. Zaměření všeobecné, s důrazem zejména na sed a soulad s koněm. 

Kateřina Horáková

V JK Agira začala pracovat v březnu 2023. Během svých tréninků se snaží být vlídná, ale důsledná. Soustředí se především na dobrou jezditelnost svěřeného koně, správné používání pomůcek a vždy se snaží maximálně přizpůsobit potřebám svých svěřenců. Snaží se, aby jezdci jen slepě neopakovali dlouhodobě zažité praktiky, ale chápali jejich význam. Pracuje s jezdci od úplných začátků až po úroveň ZZVJ. Zkušenosti sbírala u soukromníků, v menších klubech i formou pronájmu. Jezdila ve stájích zaměřených na parkur, všestrannost a dostihy, nyní se věnuje především parkurovému skákání a přiježdování koní v klubu. Snaží se aktivně vzdělávat a posouvat dál – dochází na skokové i drezurní lekce a plánuje zvyšování kvalifikace.