Náš tým

Ing. et Bc. Veronika Válková

Studovala pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy a Českou zemědělskou univerzitu v Praze. Vzdělaní v oblasti práce s dětmi i v oblasti práce se zvířaty.
Certifikovanou instruktorkou jezdectví je od roku 2011, připravuje děti i dospělé na hobby závody, zkoušky základního výcviku jezdce, oficiální závody i licence instruktora. Její svěřenci opakovaně soutěžili na mistrovství České republiky v drezuře a paradrezuře.

Sama se věnuje drezurnímu sportu s aktuální výkonností "ST".V minulosti závodila i v parkuru.

Od roku 2010 pořádá příměstské tábory, soustředění a další akce.Certifikáty dalšího vzdělávání: Školení s rozhodčím a trenérem Zdeňkem Goščíkem - červen 2021 Školení pro drezurní rozhodčí 2016 Školení pro drezurní rozhodčí 2017 Kurz pro trenéry jezdectví 2017

Simona Alexová

V našem týmu je od podzimu 2023. Koním se věnuje od 12 let. Prošla hodně stájemi, kde získala zkušenosti nejen v ježdění, ale také jako vedoucí na dětských táborech. V roce 2006 si udělala ZZVJ. V mladí ji velice okouzlila drezura, které se nějaký čas věnovala. Momentálně se věnuje ježdění rekreačně, ale snaží se stále teoreticky a prakticky vzdělávat. Baví ji práce s dětmi a dospělými, snaží se je naučit trpělivosti, důslednosti, pozitivnímu přístupu k ježdění i koni a především radosti z jízdy.

Lucie Jakabová

V našem týmu je od roku 2021.
Pro Lucku je ježdění a práce s koňmi splněným dětským snem. Pravidelně se jezdectví věnuje od roku 2013 a od roku 2018 dělá každé léto instruktorku na jezdeckých táborech. V létě 2022 si vyzkoušela stejnou práci na dvouměsíčním dětském táboře v Pensylvánii. Momentálně studuje veterinární lékařství na Veterinární univerzitě v Brně.

Kateřina Horáková

V JK Agira začala pracovat v březnu 2023. Během svých tréninků se snaží být vlídná, ale důsledná. Soustředí se především na dobrou jezditelnost svěřeného koně, správné používání pomůcek a vždy se snaží maximálně přizpůsobit potřebám svých svěřenců. Snaží se, aby jezdci jen slepě neopakovali dlouhodobě zažité praktiky, ale chápali jejich význam. Pracuje s jezdci od úplných začátků až po úroveň ZZVJ. Zkušenosti sbírala u soukromníků, v menších klubech i formou pronájmu. Jezdila ve stájích zaměřených na parkur, všestrannost a dostihy, nyní se věnuje především parkurovému skákání a přiježdování koní v klubu. Snaží se aktivně vzdělávat a posouvat dál – dochází na skokové i drezurní lekce a plánuje zvyšování kvalifikace. 

Aneta Káchová

Aneta je součástí týmu JK Agira od roku 2023.

Anna Krajdlová

Anna je v našem týmu od roku 2021.
Od roku 2016 má jezdeckou licenci.
Má zkušenosti ze závodů v parkuru, drezuře i všestrannosti. U nás se věnuje především výcviku začínajících jezdců.

Lenka Weinfurtnerová

V našem týmu od roku 2022.

U koní 20 let. V roce 2014 získaná ZZVJ, v roce 2018 licence instruktora jezdectví. Zaměření všeobecné, s důrazem zejména na sed a soulad s koněm. 

Lucie Volfová

V našem týmu je od roku 2023. U koní se pohybuje od mala. Jezdeckou licenci si dělala v roce 2019 a od té doby se věnuje závodně všestrannosti. Domovskou stáj má v Karlových Varech, ale z důvodu studia Všeobecného lékařství se přestěhovala do Prahy. Nejraději se věnuje mírně pokročilým a pokročilým jezdcům, základům skokové přípravy a přípravy na ZZVJ. Při trénincích se snaží být důsledná, ale s pozitivní motivací. Snaží se zapojit jezdce, aby se aktivně podíleli na hodině a nutí je přemýšlet o tom, co dělají a proč. Chce, aby z tréninku odcházeli s pochopením toho, co dělají a jaký to má význam. Začínajícím jezdcům se naopak snaží předat to nejpodstatnější, co se naučila za léta u koní, a to je to, že chyby musíme nejdříve hledat u nás, protože kůň je většinou odrazem jezdce. Chovejme se k nim tedy vlídně, spravedlivě a s láskou.