Náš tým

Ing. et Bc. Veronika Válková

Studovala pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy a Českou zemědělskou univerzitu v Praze. Vzdělaní v oblasti práce s dětmi i v oblasti práce se zvířaty.
Certifikovanou instruktorkou jezdectví je od roku 2011, připravuje děti i dospělé na hobby závody, zkoušky základního výcviku jezdce, oficiální závody i licence instruktora. Její svěřenci opakovaně soutěžili na mistrovství České republiky v drezuře a paradrezuře.

Sama se věnuje drezurnímu sportu s aktuální výkonností "ST".V minulosti závodila i v parkuru.

Od roku 2010 pořádá příměstské tábory, soustředění a další akce.Certifikáty dalšího vzdělávání: Školení s rozhodčím a trenérem Zdeňkem Goščíkem - červen 2021 Školení pro drezurní rozhodčí 2016 Školení pro drezurní rozhodčí 2017 Kurz pro trenéry jezdectví 2017

Simona Alexová

V našem týmu je od podzimu 2023. Koním se věnuje od 12 let. Prošla hodně stájemi, kde získala zkušenosti nejen v ježdění, ale také jako vedoucí na dětských táborech. V roce 2006 si udělala ZZVJ. V mladí ji velice okouzlila drezura, které se nějaký čas věnovala. Momentálně se věnuje ježdění rekreačně, ale snaží se stále teoreticky a prakticky vzdělávat. Baví ji práce s dětmi a dospělými, snaží se je naučit trpělivosti, důslednosti, pozitivnímu přístupu k ježdění i koni a především radosti z jízdy.

Lucie Jakabová

V našem týmu je od roku 2021.
Pro Lucku je ježdění a práce s koňmi splněným dětským snem. Pravidelně se jezdectví věnuje od roku 2013 a od roku 2018 dělá každé léto instruktorku na jezdeckých táborech. V létě 2022 si vyzkoušela stejnou práci na dvouměsíčním dětském táboře v Pensylvánii. Momentálně studuje veterinární lékařství na Veterinární univerzitě v Brně.

Kateřina Horáková

V JK Agira začala pracovat v březnu 2023. Během svých tréninků se snaží být vlídná, ale důsledná. Soustředí se především na dobrou jezditelnost svěřeného koně, správné používání pomůcek a vždy se snaží maximálně přizpůsobit potřebám svých svěřenců. Snaží se, aby jezdci jen slepě neopakovali dlouhodobě zažité praktiky, ale chápali jejich význam. Pracuje s jezdci od úplných začátků až po úroveň ZZVJ. Zkušenosti sbírala u soukromníků, v menších klubech i formou pronájmu. Jezdila ve stájích zaměřených na parkur, všestrannost a dostihy, nyní se věnuje především parkurovému skákání a přiježdování koní v klubu. Snaží se aktivně vzdělávat a posouvat dál – dochází na skokové i drezurní lekce a plánuje zvyšování kvalifikace. 

Aneta Káchová

Aneta je součástí týmu JK Agira od roku 2023. Jezdectví se věnuje už od osmi let, v patnácti letech si udělala Zkoušku základního výcviku jezdce a její oblíbenou jezdeckou disciplínou je parkur, které se sama aktivně věnuje. Samozřejmostí ale pro kvalitní parkur je i základní drezurní výcvik, který nesmí být ve výcviku opomenut. Hlavním jejím cílem ve stáji je naučit klienty mít chuť stále se posouvat, zlepšovat se, tzv. neusnout na vavřínech, nebát se vlastních chyb a naopak se z nich poučit do příště.

Anna Krajdlová

Anna je v našem týmu od roku 2021.
Od roku 2016 má jezdeckou licenci.
Má zkušenosti ze závodů v parkuru, drezuře i všestrannosti. U nás se věnuje především výcviku začínajících jezdců.

Lenka Weinfurtnerová

V našem týmu od roku 2022.

U koní 20 let. V roce 2014 získaná ZZVJ, v roce 2018 licence instruktora jezdectví. Zaměření všeobecné, s důrazem zejména na sed a soulad s koněm. 

Lucie Volfová

V našem týmu je od roku 2023. U koní se pohybuje od mala. Jezdeckou licenci si dělala v roce 2019 a od té doby se věnuje závodně všestrannosti. Domovskou stáj má v Karlových Varech, ale z důvodu studia Všeobecného lékařství se přestěhovala do Prahy. Nejraději se věnuje mírně pokročilým a pokročilým jezdcům, základům skokové přípravy a přípravy na ZZVJ. Při trénincích se snaží být důsledná, ale s pozitivní motivací. Snaží se zapojit jezdce, aby se aktivně podíleli na hodině a nutí je přemýšlet o tom, co dělají a proč. Chce, aby z tréninku odcházeli s pochopením toho, co dělají a jaký to má význam. Začínajícím jezdcům se naopak snaží předat to nejpodstatnější, co se naučila za léta u koní, a to je to, že chyby musíme nejdříve hledat u nás, protože kůň je většinou odrazem jezdce. Chovejme se k nim tedy vlídně, spravedlivě a s láskou.