Dva pětihodinové online semináře a soustředění Working Equitation

16.01.2023

V letošním zimním období pro Vás pořádáme dva online semináře a soustředění Working Equitation. Více informací naleznete níže

1) Seminář JEZDEC JAKO SPORTOVEC
Tento seminář je zaměřený na jezdce a jeho fyzickou i psychickou kondici, která je nezbytná jak pro podávání těch nejlepších výkonů, tak zároveň i pro nejlepší soulad s koněm v sedu i v mysli.
Obsah semináře: Základy vyvážené stravy pro zachování zdraví, vitality a energie – strava, stres a vliv na imunitu – zdravá strava jako mentální podpora – jak naše emoční rozpoložení ovlivňuje koně – vliv naší psychické nepohody na zdraví - základy práce s vlastními emocemi, docílení klidu a harmonie.
Seminář povede naše dlouhodobá spolupracovnice Lenka Weinfurtnerová
Něco málo o ní: Již 15 rokem se zajímá o výživové poradenství. V roce 2010 absolvovala tříměsíční kurz výživového poradenství a nadále se vzdělává v tomto oboru, absolvuje semináře a školení a vstřebává nejnovější informace, které posledních pět let zahrnují i oblast psychickou, jelikož se ukázalo, že strava a naše mentální složka spolu úzce souvisí.


Pětihodinový seminář bude probíhat online přes aplikaci Zoom. Je vhodný pro dospělé a děti od 14 let.

Termíny: 26. 1. 2023 od 17 hodin; nebo 4. 2. 2023 od 13 hodin
Přihlášení: e-mailem na adresu info@jkagira.cz, do 21. 1. 2023 
Cena: 500 Kč (hradí se při přihlášení). Minimální počet účastníků je 5, maximální počet účastníků je 20.

2) Seminář ZDRAVÉ JEŽDĚNÍ
Téma se zabývá všemi vlivy, které na koně mohou působit negativně, způsobovat nepohodlí, diskomfort a bolest, což jsou časté příčiny neochoty koní k práci, různého "vymýšlení", neschopnosti se uvolnit, nasvalit, či vykonat to, co se po koni žádá. V nejhorším případě vše může končit i pokaženým fyzickým, ale i psychickým zdravím koně. Seminář bude probíhat online formou, za doprovodu mnoha fotografií a videí z různých tréninků.
Obsah semináře: Biomechanika pohybu a správné držení těla koně – proč je tak důležité uvolnění koně – pružný a šetrný sed jezdce, který uvolnění podpoří – nasvalovací práce – jak poznat psychický a fyzický diskomfort koní – základy nauky o kopytech a jejich fyziologickém tvaru – něco málo o uzdění a sedlání – vliv sedla na koně i sed jezdce.
Seminář povede naše dlouhodobá spolupracovnice Lenka Weinfurtnerová

Něco málo o ní: U koní se pohybuje zhruba 20 let. V roce 2018 absolvovala kurz instruktora jezdectví, neustále se vzdělává a nasává nové informace, zejména ohledně uvedeného tématu diskomfortu, který koním lidé svou nevědomostí mohou způsobovat, a který má velký vliv na ochotu ke spolupráci s člověkem, ale i na schopnost nasvalovat a fyzicky i duševně se rozvíjet.

Pětihodinový seminář bude probíhat online přes aplikaci Zoom. Je vhodný pro dospělé a děti od 12 let.
Termíny: 28. 1. 2023 od 13 hodin; nebo 17. 2. 2023 od 17 hodin.
Přihlášení: e-mailem na adresu info@jkagira.cz, do 21. 1. 2023 (v případě dřívějšího termínu), do 10. 2. (v případě pozdějšího termínu).
Cena: 500 Kč (hradí se při přihlášení) Minimální počet účastníků je 5, maximální počet účastníků je 20.

3) Celodenní soustředění WORKING EQUITATION (25. 2. 2023)

Vhodné pro jezdce kteří:
chtějí vyzkoušet disciplínu Working Equitation, chtějí se zdokonalit v jízdách zručnosti, chtějí se jezdecky rozvíjet.
Vhodné pro jezdce, kteří chtějí zapracovat na souladu s koněm. Cílem WE je spolehlivý, přiježděný a všestranně využitelný kůň s jezdcem, který je schopen ze sedla vyřešit rozmanité pracovní úlohy. Prvky WE jsou velmi vhodné pro drezurní jezdce - pro získání rovnováhy a naučení lepší práce s vlastním tělem, také pro parkurové a všestranné jezdce pro řešení složitých situací - nájezdy, práce v rychlosti, sebekontrola při výkonu cviků a především pro každého, kdo chce být schopen pracovat s koněm v harmonii tak, aby jako jezdecká dvojce byli schopni řešit jakoukoli situaci, která je v jezdeckém sportu může potkat.
Co nás přesně čeká? Program od 8 do 16 hodin.
90min. tréninková lekce ve skupině 2-3 jezdců. Každá skupina je zakončena individuálním projetím workingového testu (úlohy) jako na závodech. Účastníci dostanou připravené pracovní listy, které jim pomohou si vše ještě procvičit teoreticky zábavnou formou.
Úrovně:
Začátečníci - ovládají koně bezpečně v kroku a v klusu, umí couvat. Jezdci kteří neumí sami dobře klusat mohou jet s vodičem (ve WE je kategorie pro děti s vodičem). Zaměření spíše na koordinaci jezdce, učení jízdy s otěžemi v jedné ruce, trénink základních WE schopností jako zvedání předmětů ze sedla, projíždění trasy s otěžemi v jedné ruce, přenášení předmětů, trénink rovnováhy. Nácvik základních pravidel.
Pokročilí - ovládají koně v kroku, klusu i cvalu, umí couvat a překonávat skoky či alespoň kavalety. Nácvik jednotlivých překážek a pravidel WE, trénink jemného vedení koně tělem s otěžemi v jedné ruce, trénování jednotlivých překážek v různých chodech, nácvik kurzu na jízdy zručnosti či přímo závody WE. Práce s "bubáky" a strachem koně i jezdce. S každým koněm a jezdcem v lotu se bude pracovat dle jejich individuálních schopností a potřeb tak, aby byl kurz přínosný opravdu pro každou jezdeckou dvojici. Praktickou část soustředění povede naše dlouhodobá spolupracovnice Alice Neradová.
Něco málo o ní: > Věnuje se WE již několik let, trénovala i pod vedením mistra a vicemistra ČR ve WE Břetislava Růžičky.
> účast a asistence na WE závodech
> trénink a edukace jezdců ve WE od r. 2020
> absolvovala několik WE seminářů a soustředění
> sama také připravuje koně do této disciplíny.
Teoretickou část soustředění povede další z našich instruktorek.
Termín: 25. 2. 2023
Přihlášení:
e-mailem na adresu info@jkagira.cz, do 31. 1. 2023.
Cena: 1800 Kč včetně zapůjčení koně, v případě účasti s vlastním koně je cena 1000 Kč. Záloha ve výši 50% z ceny je splatná při přihlášení. Je možné objednat i oběd, cena bude upřesněna přihlášeným podle ceníku místní pizzerie. V příloze najdete několik fotografií pro představu, jak bude akce vypadat. Minimální počet účastníků je 8, maximální počet účastníků je 15.